Patriotyczne punkty Edukacyjne realizowane podczas wycieczki
- Dom Mikołaja Kopernika, Oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu
- Toruń - Stare i Nowe Miasto
- Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
- Muzeum Toruńskiego Piernika, Oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu
- Park Pamięci Narodowej
- Kolegiata św. Piotra i Pawła oraz Narodzenia NMP w Kruszwicy
Program wycieczki:
Dzień 1.
Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach rannych. Przejazd w kierunku Torunia, spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Następnie spacer po Starym mieście trasą legend i mitów: Krzywa Wieża, Flisak, Ratusz Staromiejski, Piernikowa Aleja Gwiazd, Dwór Artusa, Katedra Świętojańska, Dom Mikołaja Kopernika, Zamek Krzyżacki, Smok toruński, Baszta Koci Łeb oraz kamienice. Kolejno czas wolny na toruńskim Rynku. Po nim przejazd do obiektu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2.
Śniadanie, po nim wizyta w Muzeum Toruńskiego Piernika, które mieści się w byłej XIX-wiecznej fabryce pierników należącej do rodziny Weese, to wyjątkowa atrakcja turystyczna i zarazem największe muzeum poświęcone historii piernika w Polsce. Zwiedzanie wystawy oraz udział w warsztatach wypieku piernika. Kolejno przejazd do Domu Legend Toruńskich i udział w interaktywnym spektaklu, który pozwoli nam przenieść się w czasie i zasmakować przygód rozgrywanych w scenerii średniowiecznego Torunia. Na koniec proponujemy wizytę w Planetarium, gdzie zostanie wyświetlony pokaz astronomiczny. Pokazy opowiadają o wielkości i budowie Wszechświata, opisują najbardziej popularne gwiazdozbiory na niebie, przybliżają tajemnice planet i galaktyk. Po pokazie przejazd do Parku Pamięci Narodowej, który jest miejscem hołdu oddanego wszystkim Polakom, którzy w czasie II wojny światowej, w chwili najwyższej próby człowieczeństwa. Stanowi przestrzeń otwartą dla każdego, niezależnie od narodowości, wyznania, poglądów i języka. Powrót do obiektu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 3.
Śniadanie, po nim wykwaterowanie z obiektu i przejazd do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie czeka nas trzygodzinne zwiedzanie wystaw stałych: Wahadło Foucaulta - umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi, O obrotach - poświęcona idei koła i ruchu obrotowego, Rzeka – nawiązująca do przepływającej przez Toruń rzeki Wisły czy Idee łącząca nauki ścisłe i humanistyczne. Następnie przejazd do Kruszwicy - zwiedzanie kolebki Państwa Polskiego, miejsca najstarszych pamiątek z legendarną Mysią Wieżą, owianą czarem baśni i legend historycznych o Popielu i Piaście, zwiedzanie Mysiej Wieży, słynnej kruszwickiej kolegiaty romańskiej z XII w., wystawy archeologicznej. Kolejno Kolegiata św. Piotra i Pawła oraz Narodzenia NMP, po niej wyjazd w drogę powrotną, w czasie przejazdu postój na obiad. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.
CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:
- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 2 noclegi w obiekcie
- wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad
- opiekę lokalnego przewodnika podczas zwiedzania Torunia
- opiekę wychowawców (1 na 15 uczniów) oraz 1 kierownika wycieczki z ramienia szkoły
- ubezpieczenie NNW, TFG
- opiekę pilota
CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:
- Muzeum Piernika – ok. 30 zł/os/ulgowy; Mysia Wieża – ok. 10 zł/os/ulgowy Dom Legend Toruńskich – ok. 16 zł/os/ulgowy; Planetarium (seans) – ok. 20 zł/os; Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – ok. 18 zł/os;
Uwaga! Program jest ramowy i może ulec zmianie, szczegółowy program wycieczki ustala pilot.
Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.