Bezpieczny autobus

 

Jednym z punktów „ABC bezpiecznej podróży” jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed wyjazdem na planowaną wycieczkę.
Istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli stanu technicznego autobusu, który ma zawieźć nas lub nasze pociechy do miejsca wypoczynku.
Bezpieczna podróż to sprawny technicznie pojazd, posiadający odpowiednie wyposażenie  oraz trzeźwy i wypoczęty kierujący.
Aby zaplanowana podróż przebiegała spokojnie i zakończyła się bezpiecznym powrotem do domu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Opolu
dokonują kontroli stanu technicznego autokarów oraz stanu trzeźwości kierujących.


Organizator wycieczki lub rodzic wysyłający swoją pociechę w podróż, który zdecyduje się na kontrolę autobusu, powinien zgłosić potrzebę takiej kontroli w Wydziale Ruchu Drogowego w Opolu pod numerem telefonu 77 422 25 82.
 
Autokary są kontrolowane na Pętli przy ul. Pużaka, o czym bezwzględnie organizator powinien powiadomić przewoźnika.

Jeśli jednak nauczyciel lub rodzic - już na miejscu zbiórki - będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące niesprawności autokaru, czy też stanu trzeźwości kierującego powinien odmówić zgody na wyjazd i niezwłocznie powiadomić policjantów.


Autokar możemy sprawdzić także we własnym zakresie na stronie: bezpiecznyautobus.gov.pl oraz na stronie historiapojazdu.gov.pl
wystarczy tylko wpisac numer rejestracyjny, który znajduje się na tablicy rejestracyjnej pojazdu.


Nasze wycieczki są zawsze obsługiwane przez sprawdzone autokary oraz pewnych kierowców.

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500