Kraków z Wieliczką - wycieczka patriotyczna trzydniowa

Punkty Edukacyjne realizowane w ramach programu Poznaj Polskę 

Zamek Królewski na Wawelu. Państwowe Zbiory Sztuki

- Kraków - historyczny zespół miasta

- Ogród Doświadczeń

- Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

- Sukiennice

- Dom Jana Matejki

- Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce - Kopalnia Soli 

 

Program wycieczki:

Dzień 1.

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach  porannych. przejazd do Kopalni Soli w Wieliczce, która jest zabytkiem klasy światowej, wpisanym jako jeden z pierwszych dwunastu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem i zwiedzanie trasy turystycznej: wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby, blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię.  Kolejno przejazd w kierunku Krakowa i wizyta w Muzeum Lotnictwa, zlokalizowanym na terenach dawnego lotniska Rakowice Czyżyny, które gromadzi eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa. Liczba eksponowanych obecnie statków powietrznych przekracza 200. Po zwiedzaniu przejazd do obiektu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie, po nim spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie rozpoczniemy od Wzgórza Wawelskiego:  Katedra Wawelska oraz dziedziniec Zamku Królewskiego. W Katedrze zobaczymy: Muzeum Katedralne, cenne  Groby Królewskie, Wieżę Zygmuntowską ze słynnym dzwonem Zygmuntem, odzywającym się w trakcie ważnych uroczystości. Następnie wizyta w Smoczej Jamie, po niej spacer Traktatem Królewskim, który pozwala na okrążenie całego wzgórza i dotarcie do Rynku. Południe spędzimy na największym średniowiecznym rynku w Polsce.  Zobaczymy: Sukiennice, Bazylikę Mariacką, widokową Wieżę Ratuszową oraz pomnik „Adasia”, ulicę Floriańską,  Dom Jana Matejki, Bramę Floriańską i Barbakan. Po zwiedzaniu przejazd do obiektu, obiadokolacja, a po niej proponujemy wieczorne zwiedzanie Podziemi Rynku Głównego, które od kilku lat cieszą się ogromną popularnością wśród turystów odwiedzających Kraków. Następnie powrót do obiektu na nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie, po nim  wykwaterowanie z obiektu, następnie spotkanie z lokalnym przewodnikiem i spacer po Kazimierzu intelektualnej stolicy polskiego żydostwa, centrum życia kulturalnego Krakowa. Wśród starych kamienic ukrywają się cenne pamiątki po społeczności żydowskiej: Synagoga Tempel, Stara Synagoga, Synagoga Remuh z XIV-wiecznym cmentarzem czy budynek dawnej rytualnej rzeźni drobiu. Zwiedzanie jednej z synagog, po niej czas wolny, możliwość zakupu słynnych zapiekanek na Kazimierzu.  Następnie przejazd do Ogrodu Doświadczeń, który jest pierwszym sensorycznym parkiem edukacyjnym w Polsce. Na terenie 6 hektarów znajduje się blisko 60 urządzeń edukacyjnych z zakresu optyki, akustyki i mechaniki. Do najatrakcyjniejszych należą: Wir Wodny, Zegar Słoneczny, Ogniskowanie Dźwięku, Gong Tam-Tam, Kalejdoskop Gigant, Równoważnia Sferyczna i Walcowata i wiele innych. wyjazd w drogę powrotną  i zakończenie wycieczki  w godzinach wieczornych.

CENA WYCIECZKI  OBEJMUJE:
- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 2 noclegi w obiekcie
- wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje
- opiekę lokalnego przewodnika podczas zwiedzania Krakowa, Podziemi Rynku Głównego, Kopalni Soli w Wieliczce i Muzeum Lotnictwa
- opiekę wychowawców (1 na 15 uczniów) oraz 1 kierownika wycieczki z ramienia szkoły                     
- ubezpieczenie NNW, TFG
- opiekę pilota

CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:
                                  
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: 
- Katedra, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta – ok. 14 zł/os/grupowy
- Kościół Mariacki-  ok. 8 zł/os/ulgowy,   Stara Synagoga – ok.  10 zł/os/ulgowy
- Podziemia Rynku – ok. 24  zł/os/szkolny, Ogród Doświadczeń - ok. 13 zł/os 
- Wieliczka – ok. 32 zł/os/szkolny,  Muzeum Lotnictwa – ok. 16 zł/os/ulgowy

Możliwość zamówienia obiadu dla grupy w drugim dniu w cenie 20-22 zł/os.


Uwaga! Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot.
Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom,  w zależności od terminu wycieczki.

 

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba oraz wiek uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje lub śniadania, obiady i kolacje)
- dodatkowe informacje o uczestnikach (np. czy w grupie są osoby z niepełnosprawnością)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500