Wrocław - nauka i zabawa - wycieczka patriotyczna jednodniowa

 Punkty Edukacyjne realizowane w ramach programu Poznaj Polskę

- Hydropolis - Interaktywne Muzeum Wody

- Muzeum Narodowe we Wrocławiu - gmach główny

 

Program wycieczki:

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach rannych. Przejazd do Wrocławia.  Spacer szlakiem krasnali rozpoczniemy od Placu Teatralnego na którym znajduje się Fontanna Krasnali, kolejno spotkamy Bibliofila  najbardziej oczytanego Krasnala z całej rodziny. Następnie zobaczymy Syzyfki na Świdnickiej - to z pewnością najpopularniejsze krasnale w całym Wrocławiu. Kolejno spotkamy Ślepaka, Głuchaka  i W-Skersa - trójkę niepełnosprawnych Krasnali, które mają za zadanie patrolowanie miasta. Turystę, który zwiedził cały świat, Bankusia Pieniążka, który jak żaden inny krasnal uwielbia pieniądze, a pieniądze uwielbiają jego; Życzliwka, który ma swoje miejsce obok fontanny na Placu Gołębim oraz Lady Wolność, która wprowadziła się na dawne miejsce zamieszkania Bibliofila i Krasnala WrocLovek przy Kamienicy Małgosi. Na koniec zobaczymy Ogorzałka i Opiłka, Śpiocha, którego  zadaniem miało być pilnowanie bramy do Miasta Krasnali oraz Pożarków, którzy nieustannie czuwają przy Kościele Garnizonowym, gotowi, aby gasić ogień gdyby ten chciał spalić budowle ponownie. Podczas spaceru każdy będzie miał możliwość zrobienia zdjęć Krasnalom, które spotkamy na trasie. Czy jakiś krasnal kryje się obok Muzeum Narodowego musicie sprawdzić sami! Kolejno przejazd do Hydropolis. Warsztaty o wybranej tematyce, dostosowane do wieku dzieci (poniżej podano tematy dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej):

Globus (warsztat geograficzny)
Jak zrobić z balona globus? O tym przekonają się uczniowie w czasie zajęć, lecz w pierwszej kolejności przygotują swój klej, który posłuży do naklejenia na nim kontynentów. Cały warsztat wzbogacą ciekawostki dotyczące Ziemi i geografii.

Plastyczny misz- masz  (warsztat chemiczny)
W ramach warsztatów dzieci własnoręcznie przygotują piankolinę i zapakują ją w balon. Tak powstanie znany nam z dzieciństwa „gniotek”. W drugiej części zajęć dowiedzą się, co to jest gips i połączą go z innymi odczynnikami chemicznymi, formując barwną kredę, którą później zabiorą do domu.

Po warsztatach, zwiedzanie Hydropolis miejsca, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. Następnie przejazd do Kolejkowa, gdzie czeka nas zwiedzanie z przewodnikiem. Zabierzemy Cię w podróż przez miniaturowy świat, w którym Twórcy Kolejkowa stworzyli ogromną makietę, atrakcję tętniącą życiem i przedstawiającą wspaniały Dolny Śląsk. W tym wspaniałym późnoklasycystycznym obiekcie, zobaczyć można m.in. makiety obiektów z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska.  Wyjazd w drogę powrotną, powrót w godzinach wieczornych  i zakończenie wycieczki.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:
- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- opiekę pilota, ubezpieczenie NNW, TFG
- opiekę lokalnego przewodnika podczas zwiedzania Hydropolis i Kolejkowa
- opiekę wychowawców (1 na 15 uczniów) i  kierownika wycieczki z ramienia szkoły

CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:
- Hydropolis (zwiedzanie oraz warsztaty) – ok. 38 zł/os,  Kolejkowo – ok. 21 zł/os.
Istnieje możliwość zamówienia obiadu dla grupy w cenie 20-22 zł/os.

Uwaga! Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot.
Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

 

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba oraz wiek uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje lub śniadania, obiady i kolacje)
- dodatkowe informacje o uczestnikach (np. czy w grupie są osoby z niepełnosprawnością)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500